Language:

2017 m. gegužė Projekto "Dovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams" pabaiga

Baigėsi Šilutės Soroptimos klubo inicijuotas ir daugelio Šilutės rajono gyventojų paremtas projektas "Dovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams". Soroptimistės akciją skyrė artėjančiams Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė gegužės 13 dieną šalia Dublino esančiame Blančardstaune (Blanchardstown) vienai iš didžiausių Airijos bibliotekų perdavė Šilutės Soroptimos klubo surinktas knygas.

Metų pradžioje daugybė žmonių peržiūrėjo savo asmenines bibliotekas ir atrinko knygas, kurias paskyrė Airijos lietuviams. Malonu, kad savo naujų autorinių knygų dovanojo šilutiškiai rašytojai Audrius Šikšnius, Janina Šveikauskienė, Ignė Zarambaitė. Knygas surinkti padėjo Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos ir visų jos filialų bibliotekininkės.

Vasario pabaigoje soroptimistės supakavo tą didžiulį kalną įvairiausios literatūros: garsiausių lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius, kraštiečių memuarus, pažintines, istorines, mokslo populiarinimo knygas, nuotykių, fantastinius ir meilės romanus, poezijos leidinius, vaikiškas knygas ir t.t. Iš viso sukrautos 54 dėžės knygų, skirtų suaugusiesiems, ir 11 dėžių - vaikų literatūros.

Šilutiškių dovana, mikroautobusu nuvežta į Vilnių, gerokai pasipildė - knygų dovanojo Vilniaus 1-asis ir Panevėžio Soroptimisčių klubai. O leidykla "Šviesa" akcijos dovanų aruodą papildė 5 dėžėmis šioje leidykloje išleistų naujų knygų.

Lietuviškų knygų kelionę į Airiją koordinavo Lietuvos ambasadorės Airijoje asistentė Neringa Vaitiekūnaitė.

Tad dabar, kaip ir senais knygnešystės laikais, lietuviška knyga iš rankų į rankas pasiekė Airijoje gyvenančius mūsų tautiečius, norinčius nepamiršti gimtosios kalbos, rašto, kultūros, tradicijų.

"Smagu, kad Lietuvos ambasados Airijoje darbuotojai pasirūpino lietuviškoms knygoms rasti pačius geriausius naujus namus", - sako Šilutės Soroptimos klubo prezidentė Loreta Alsė, inicijavusi šį naujosios knygnešystės projektą.

Kaip skelbia ambasados interneto svetainė, pirmosios knygos buvo perduotos Blančardstauno bibliotekai. Fingalo (Fingal) grafystei priklausančiame Blančardstaune gyvena daugiausia lietuvių, čia veikia vienas šeštadieninės lietuvių mokyklos "4 vėjai" padalinys. Blančardstauno biblioteka tik visai neseniai užleido didžiausios Airijos bibliotekos laurus. Per dieną joje apsilanko daugiau kaip 1000 skaitytojų.

Knygų perdavimo renginyje Lietuvos ambasadorė Airijoje R.Adomaitienė dėkojo Šilutės Soroptimos klubui, surengusiam puikią švietėjišką patriotinę akciją. Ambasadorė taip pat pasidžiaugė Blančardstauno bibliotekos sprendimu įrengti lietuviškų knygų skyrių ir taip padėti čia gyvenantiems lietuviams išsaugoti gimtąją kalbą. "Tad tikrai labai smagu, kad tokia didelė biblioteka sutiko priimti knygas", - sakė diplomatė.

Renginyje dalyvavęs Fingalo grafystės meras Darraghas Butleris pažymėjo, kad vietos institucijos randa galimybių kurti patogią gyvenimo aplinką visoms vietos bendruomenėms. Lietuviškų knygų lentynų yra ne tik antroje pagal dydį Airijoje Blančardstauno bibliotekoje, bet ir Kavano ir Dundalko bibliotekose.

Kitas iš Šilutės atsiųstas knygas Lietuvos ambasada išdalins lietuvių bendruomenėms Airijoje.

Nuotrauka (kur du žmonės) - Lietuviškų knygų perdavime Airijos Blančardstauno bibliotekai dalyvavo Fingalo grafystės meras D.Butler ir Lietuvos ambasadorė Airijoje R.Adomaitienė.

Blančardstauno bibliotekoje vykusiame lietuviškų knygų perdavimo renginyje dalyvavo Lietuvos ambasadorė Airijoje R.Adomaitienė, vyriausioji bibliotekininkė Lilian Whelan, Fingalo grafystės meras D.Butler bei Fingalo apskrities bibliotekininkė Betty Boardman.

Šilutės soroptimistės, padedamos bibliotekininkų, kelionei į Airiją iš viso sukrovė 65 dėžes lietuviškų knygų.