Language:

"Atsigauna širdis, kada jaučiasi kam patarnavusi"

 

Lietuvos soroptimisčių sąjungai paskelbus rašinių konkursą, skirtą šviesuolės Gabrielės Petkevičaitės - Bitės atminimui, Šilutės soroptimistės rajono spaudoje pakvietė gyventojus pasidalinti savo kūryba.

 

Gavome po rašinį pagal abi skelbtas temas.

 

Tema "Atsigauna širdis, kada jaučiasi kam patarnavusi" (Bitės citata) parašė šilutiškė dailės mokytoja Kristina Blankaitė, savo rašinį pavadinusi "Gerumu tiesi tiltus į rytdieną" ir skyrusi šviesios atminties savo mamytei.

 

Tema "Šiltas prisilietimas prie Gabrielės Petkevičaitės - Bitės asmenybės" rašinį parašė šilutiškė buvusi mokytoja Elvyra Mockienė, primindama sudėtingą G.Petkevičaitės - Bitės gyvenimą, jos ypatingus nuopelnus Lietuvos visuomenei, moterų judėjimui.

 

Abi autores Soroptimos klubas pakvietė į savo susirinkimą pristatyti rašinius, padovanojo kvietimus į knygyną išsirinkti patikusių knygų. Į susirinkimą atvykusi E.Mockienė dar kartą papasakojo apie G.Petkevičaitės - Bitės indėlį į Lietuvos provincijos gyventojų švietimą, sveikatos apsaugą, į politinį, kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą.