Language:

Ventės rago ornitologijos stotyje žiedavome paukščius 2014 m. balandis

 

Gėda prisipažinti, tačiau gyvendamos prie pat Ventės rago, per kurį eina didysis paukščių migracijos kelias, dar nė karto nebandėme žieduoti paukščių.

 

Tą klaidą ištaisėme sesės Ivetos Ambrulaitienės iniciatyva, nes ji pasiūlė įgyvendinti projektą "Lietuvos paukščiai, paukščių stebėjimo turizmas". Įgyvendinome nemaža kompanija - su vyrais, vaikais, bičiuliais nuvažiavę į Ventės rago ornitologijos stotį ir paprašę stoties vedėjo ornitologo Vytauto Jusio parodyti, kaip atliekamas šis darbas.

 

Ornitologijos stoties teritorijoje nukeliavome ne vieną kilometrą, kol patikrinome visus ištiestus tinklus ir į juos pakliuvusius paukštelius paženklinome specialiais žiedais. Prisiklausėme įdomiausių istorijų apie neįtikėtinas paukščių keliones - jų maršrutai gali driektis net kelis tūkstančius kilometrų, jų įpročius, Pamaryje matytus retus paukščius.

 

Po poros valandų pažintinio žygio apsistojome prie marių išsivirti aštrios pomidorų sriubos. Prie laužo atlikome ir ritualines apeigas, kartu su gintaro dulkių dūmais į dangų palydėdami ir savo norus. Sriuba buvo puiki, soti ir, be abejo, ugninė - ir spalva, ir skoniu. Kaip tik apie tokią visi svajojome tą žvarboką pavasario popietę dalindamiesi naujais įspūdžiais ir planais apie panašias išvykas.