Language:

Jaukus vakaras - su natūralių kremų gamyba ir egzotiškų kelionių įspūdžiais

Jaukus vakaras - su natūralių kremų gamyba ir egzotiškų kelionių įspūdžiais

Tamsų vasario vakarą smagiausia praleisti jaukiame kambaryje, prie židinio. Tokį malonumą Šilutės Soroptimos klubo narėms vėl suteikė sesė Elvyra Balčytienė, pasikvietusi pavakaroti į savo namus.

             Kremą būtina gaminti su meile

Smagiai spragsint malkoms ir viliojant sesių paruoštoms vaišėms, nepamiršome, ko susirinkome: sužinoti, kaip iš natūralių medžiagų pasigaminti puikų kūno kremą.

Sukdama dubenyje grietinėlės purumą įgaunančius ekologiškus kiaulienos riebalus, Elvyra pasakojo, kad labai svarbu ne tik kremo ingredientai, bet ir gamybos procesas. Puiku, kad visos sėdime ratu, kad neįsileidžiame blogų minčių, kad būsimąjį produktą užkoduojame tik gerais linkėjimais ir meile, kad neleidžiame iš savo rato išsprūsti gerajai energijai.

Kremo, prisotinto A ir E vitaminų (jų galima nusipirkti vaistinėse), alijošiaus minkštimo, sandalmedžio syvų, mėgiamų kitų kvapiųjų augalų aliejų, Elvyra pagamino dviejų rūšių. Jis taip puikiai minkština odą, kad padeda atsikratyti net padų nuotrynų. Abiejų kremų visoms sesėms teko po nemažą šaukštą.

         Įspūdžiai apie gražiausią pasaulyje upę

Išbandžiusios šias natūralias kūno priežiūros priemones, pasinėrėme į buvusios klubietės Skaistės Valeikienės kelionės į Kolumbiją įspūdžius. Svarbiausias šios kelionės tikslas buvo pamatyti gamtos stebuklą - Cano Cristales upę.

Žmonės Cano Cristales vadina "penkių spalvų upe", "upe, tekančia į Rojų" ir tituluoja "pačia gražiausia pasaulio upe". Ji išties yra unikalus gamtos stebuklas. Didžiąją metų dalį Cano Cristales nesiskiria nuo daugumos mums įprastų upių. Jos dugnas nusėtas akmenimis, apaugusiais kerpėmis ir žolėmis, virš kurių teka gili melsva tėkme. Tačiau kiekvienais metais trumpam laikotarpiui upė pražysta ištisa spalvų gama. Tuo trumpu laikotarpiu tarp drėgnojo ir sausojo periodų, kai vandens lygis yra būtent toks, kokio reikia, daugybė augalų ir dumblių pražysta akinančia spalvų įvairove. Visa upė pasidengia geltonos, mėlynos, žalios, juodos ir raudonos spalvos lopinėliais ir tūkstančiais jų atspalvių.

Upė yra toli nuo gyvenamųjų regionų, todėl nusigauti iki jos - tikras išbandymas turistams. Apie tai, aikčiojant klausytojoms, ir pasakojo Skaistė.

           Ragavome brangiausios pasaulyje kavos

Egzotiškas "išbandymas" teko ir visoms Elvyros viešnioms. Mat šeimininkė neseniai aplankė Kambodžą ir, pasakodama apie šią gerokai uždarą unikalios kultūros šalį, jos istoriją, tradicijas, pavaišino brangiausia pasaulyje kava - iš apvirškintų kavos pupelių.

Brangiausios pasaulyje kavos kilogramas kainuoja tūkstančius litų. Šios kavos per metus pagaminama tik pusė tonos, todėl kaina ir yra tokia aukšta. Sakoma, kad unikalaus skonio, stipraus ir sunkiai nusakomo bei gaivaus aromato kava susuka galvą net didžiausiems kavos gurmanams.

Pasirodo, nepakartojamo skonio turtuolių kava yra gaminama iš kavos pupelių, kurias prieš tai apdoroja mažų, į voverę panašių žvėrelių... žarnynas.

Tokį nepakartojamą vakarą baigėme mūsų pasiilgta pramoga - išdainavome savo mėgiamas dainas gitara pritariant sesei Ivetai Ambrulaitienei.